SSS


S: Düğün organizasyonlari yapıyor musunuz?
C: Penny tabii ki düğün organizasyonları için de sizlere A’dan Z’ye destek sağlıyor. Detaylı bilgi için bize mail yoluyla ulaşabilirsiniz.”

S: Çiçekleriniz nereden geliyor?
C: Çiçeklerimiz ağırlıklı Hollanda olmak üzere, Türkiye, Ekvador ve Kenya’nin farklı bölgelerinden seçilerek geliyorlar ve atölyemizde çiçek dolabımızda en iyi koşullarda saklanıyorlar.

S: Hangi sıklıkta yeni çiçek alıyorsunuz?
C: Toplu ithal çiçek siparişlerimiz Sali gunleri atolyemizde oluyor. Her gün yerli/yabancı ve siparişe dayalı çiçek tedarik ediyoruz. Özel siparisleriniz icin bizlerle bir hafta öncesinden iletisime gecmenizi rica ediyoruz.

S: Online çiçek siparişim fotoğraftakinin aynısı değildi. Neden?
C: Penny her zaman taze ve mevsimine göre çiçek tedarik ediyor. Dolayısıyla kullandığı çiçekler mevsimsel olarak değişiyor. Bu sebeple tasarimlarimizda beğendiğiniz tasarıma form, renk ve fiyat olarak en yakın tasarımı yakaliyoruz.”

S: Atölyeniz hangi saatler arası açık?
C: Pzt-Cuma 9:00-19:00
Cumartesi 10:00-18:00″

S: Taze çiçeklerime nasıl bakmalıyım?
C: Kesme çiçek bakımında dikkat etmeniz gereken 4 nokta:
2 günde 1 kez suyunu değiştirin.
Suyu her zaman yaprak seviyesine kadar doldurun.
Tazeliklerini garantilemek için çiçeklerinizin her 2 günde 1 altlarindan kesin.
Çiçeklerinizi direkt gün ışığından, sıcaktan ve hava akımından koruyun.”

S: Saksılı orkidelerime nasıl bakmalıyım?
C: Orkideler nemli ve güneş ışığını direk almayan ortamları severler ve oralarda gelişirler. Bir spreyli su kabi ile sadece yapraklara her sabah ılık su püskürtmelisiniz. Orkidelerin en huzursuz ve sağlıksız oldukları ortam havasız, kuru ve çok sıcak ortamlardır. Hava cereyanından korunmaları gerekir… Orkidelerin en rahatsız olacakları yerler açık pencere ve kapı önleridir. Bitkinizin bulunduğu ortamı, doğrudan hava akımı gelmeyecek biçimde havalandırmalısınız.”

S: Succulentlerime nasıl bakmalıyım?
C: Succulentlerin sulamak için toprağının kısmen kurumasini bekleyin. Az miktarda su verin. Direkt gün ışığı alıp almadığına göre haftada ya da iki haftada bir sulamak gerekli. Yani succulentleri yerleştirdiğiniz alanı tanımanız gerekli ve yeni yaşamına uyum sağlamasını sağlamalısınız. Filtrelenmiş güneş ışığını çok severler ancak yazın dışarıda doğrudan güneş ışığında kalırsa kuruyup ölebilir.”

S:Bitkilerime nasıl bakmalıyım.
C: Bitkilerinizin bakımı için Penny’nin size sağladığı bakım talimatlarını takip etmeniz yeterlidir.”

S: Workshoplarıza katılmak istiyorum. Nasil bilgi alabilirim?
C: Grup workshoplarımıza katılabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla veya tek olarak ta özel workshop talep edebilirsiniz. Workshoplarımızda kullanilan cicekler mevsime göre değişiklik gösteriyor. Örneğin yılbaşında kuru çiçeklerden kapı çelengi, baharda kır çiçeklerinden el buketi gibi. Planlanan workshoplara websitemizin “Workshop” başlığından ulaşabilir ya da mail yoluyla detaylı bilgi talep edebilirsiniz.”

S: Hangi bölgelere teslimat yapıyorsunuz?
C: Penny sadece ozel butik cicek tasarim atolyelerinin icinde oldugu bir zincir sayesinde dunyanin tum buyuk sehirlerine butik tasarim cicekler gonderebiliyor. Turkiye icinde, Istanbul disinda, ayrica iliskide oldugu butik cicek firmalari sayesinde Penny, Ankara, Izmir, Antalya, Bursa, Bodrum sehirlerine de cicek gonderimi yapiyor.

S: Aynı gün teslimat yapıyor musunuz?
C: Evet. Aynı gün içerisinde gönderim tercih ediyorsanız siparişlerinizi saat 15.00’e telefon ya da mail yoluyla bize bildirmelisiniz.

S: Atölyeniz nerede?
C: Etiler Mah. Ayazma Yolu No.1 A ETİLER 34337
İstanbul – Türkiye. 
Penny Google Maps’te kayitli bir firmadir. “