Penny isminin hikayesi…


Londra’da 18. yüzyıl kahve evleri kültürü ile ortaya çıkan ‘Penny Üniversitesi’ tabiri, o dönemin entelektüel hayatında önemli bir role sahip. Özellikle dönemin üniversite öğrencilerinin büyük ilgisini çeken kahve evleri bazen okullarda verilen eğitimin bile önüne geçecek seviyede sosyal ve aktüel konuları içererek eklektik birçok grubu bir araya getirmiştir. Bir fincan kahvenin bir peniye alınabilmesinden dolayı bu kültürel ortamlar ‘Penny Üniversitesi’ ismiyle anılmaya başlanmıştır. Hatta ticareti destekleyen yapısı ve entelektüel boyutu sebebiyle Penny Üniversitelerinin Londra ve New York borsalarının kuruluşlarına bile öncülük ettiği söylenir.

Penny Blooms&Beans de, bu tanım ve yaklaşımların etkisiyle kendi atölyesinde veya ürünleriyle bir parçası olduğu mekanlarda sosyal ve entelektüel hayatı desteklemeyi amaçlamaktadır.

Şehrin kalabalığından uzaklaşmak, biraz olsun nefes almak ve rengarenk çiçeklerin, kahvenizi yudumlarken size eşlik etmesini isterseniz mutlaka Penny Blooms&Beans’e uğramalı ve Petra’nın taze çekilmiş çekirdekleri ile hazırlanan kahvelerinin tadına bakmalısınız.